Telefon Savy
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Null.
Null.
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptySro Sty 17, 2024 4:01 pm

Wiadomość od: Franklin

. . .

Jakbym wpadł na niego w lepszym momencie, albo wcale, to bym może był wciąż człowiekiem

Nie mam opierdolu. Znaczy, był trochę, ale chyba to tyle. Przynajmniej nie za lekcje.

Napisz odpowiedź...

Null.
Null.
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptySro Sty 17, 2024 7:37 pm

Wiadomość od: Franklin

Em. To skomplikowane. Powiedzmy, że miałem wybór w postaci śmierci albo przemiany.

ale skoro mówisz, że chcesz wiedzieć...

ja bym chciał numer Neila

Napisz odpowiedź...

Null.
Null.
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptySro Sty 17, 2024 10:45 pm

Wiadomość od: Franklin

Myślisz, że bardziej niebezpieczny jest niepoczytalny zmienny czy młody wampir? Jak się nakuje sam na moje kły...

W sumie nie wiem co będzie.

Dima opowiadał mi jak krew innych działa, ale nawet nie chcę sprawdzać jakby zadziałała na mnie.

abstynencja czy coś

studia na razie chyba rzucam to i alkohol

Tak, będę się targował. Schodzę do twoje poziomu rozmowy, to problem?

. . .

powiedzmy, że za późno na takie ostrzeżenia.

Powiedziałem Dimie, że spanikowałem i wyszła mi hipnoza. Myślał, że próbowaliście mnie skrzywdzić. Enjoy.

Napisz odpowiedź...



Null.
Null.
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptySro Sty 17, 2024 11:33 pm

Wiadomość od: Franklin

zrobi to na swoją odpowiedzialność

... nie namawiał i nie namawia, nie martw się.

Trochę praktyki mi wystarczy, jeszcze się zdziwisz

A kiedy masz czas? I kiedy zorganizujesz to... kolejne zagrożenie?

Napisz odpowiedź...




Null.
Null.
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptyCzw Sty 18, 2024 1:01 am

Wiadomość od: Franklin

Chcę.

Informacji o niej też chcę.

do następnego

Napisz odpowiedź...



Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptyPon Sty 22, 2024 11:22 pm

Wiadomość od: Róża

kiedy

wrócisz?

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptyPon Sty 22, 2024 11:35 pm

Naleśniki
Szklanka ma u mnie pojemność 250 ml.
Do usmażenia naleśników użyłam szerokiej patelni do naleśników: średnica 24 cm.
Z podanej ilości składników wyszło mi 16 bardzo cienkich naleśników.
Jajka wyjmij wcześniej z lodówki. Możesz też lekko podgrzać mleko do temperatury nie wyższej niż 40 stopni.

Kalorie policzone zostały na podstawie użytych przeze mnie składników. Jest to więc orientacyjna ilość kalorii, ponieważ nawet mąka może mieć inną ilość kalorii niż ta, której użyłam ja.

Naleśniki szykuję przynajmniej raz w tygodniu. To danie proste, szybkie i uwielbiane przez dzieci. Możesz je podać na dowolny posiłek w ciągu dnia. Naleśniki możesz zabrać do pracy, do szkoły lub na piknik. Są po prostu boskie!

Naleśniki, 1
Przepis na naleśniki
Do miski wsyp pełną szklankę mąki pszennej + jeszcze dwie łyżki mąki. Będzie to około 230 gramów mąki. Używam zazwyczaj mąki pszennej tortowej lub mąki uniwersalnej. Wbij trzy średniej wielkości jajka i wlej szklankę mleka oraz szklankę wody. Dodaj szczyptę soli i wlej cztery łyżki oleju roślinnego np. ryżowego lub z pestek winogron.

Miksuj ciasto przez kilka minut na gładką masę, by pozbyć się ewentualnych grudek. Ciasto możesz odstawić na 30 minut, by odpoczęło. Nie jest to jednak konieczne, chociaż zawsze polecam zostawić ciasto, by uzyskało idealną konsystencję.

Jeśli szykujesz ciasto na naleśniki na słodko, to zamiast wody możesz użyć ulubionego, owocowego napoju gazowanego. Olej możesz też zastąpić roztopionym i przestudzonym masłem lub olejem kokosowym (również roztopionym i przestudzonym).
Jeśli szykujesz naleśniki na słono, to zamiast wody możesz użyć piwa (tylko dla dorosłych).

Naleśniki, 2
Dobrze nagrzej płaską patelnię - najlepiej specjalnie przystosowaną do smażenia naleśników. Nie ustawiaj od razu najwyższej mocy palnika. Ustaw średnią moc i poczekaj aż ciepło rozprowadzi się równo po całej powierzchni użytkowej patelni.

Zamieszaj ciasto i małą chochlą odmierz porcję na naleśnika. Wylej na patelnię tylko tyle ciasta, by masa przykryła powierzchnię patelni. Przy każdym nalewaniu porcji na naleśnika podnoszę patelnię nad palnik. Od razu poruszam patelnią tak, by ciasto rozeszło się po całej powierzchni. Naleśniki powinny być cienkie. Możesz nawet za każdym razem odlać nadmiar ciasta z powrotem do miski. Wówczas wyjdzie Ci więcej, ale super cienkich naleśników.
Po około 40-50 sekundach przewracaj placek na drugą stronę. Druga strona potrzebuje zazwyczaj o połowę mniej czasu. Tutaj może Ci się przydać płaska łopatka do przewracania naleśników. W ten sposób usmaż wszystkie naleśniki.

Naleśniki, 3
Warto pamiętać:
- Twój pierwszy naleśnik nie wyląduje w koszu, jeśli cierpliwie poczekasz aż patelnia dobrze się nagrzeje.
- Po dodaniu oleju do ciasta, nie ma potrzeby za każdym razem natłuszczać patelni. Naleśniki nie będą przywierały.
- Już wylewając ciasto na patelnię zaczynaj rozprowadzać je po całej powierzchni. Warto wówczas podnieść na chwilę patelnię.
- By uniknąć wysuszenia usmażonych już naleśników przykryj je bawełnianą ściereczką.
- Jeśli wylejesz odrobinę więcej ciasta na patelnię, to naleśniki możesz również wykorzystać do zrobienia krokietów.
- Jeśli chcesz, by naleśniki były rumiane i lekko chrupiące już podczas smażenia samych placków, przed każdym plackiem rozprowadź na patelni odrobinę masła. Takie naleśniki będą odrobinę grubsze, więc zapewne wyjdzie ich około 10-14 sztuk.

Koniecznie napisz jakie są Twoje ulubione naleśniki jak często je szykujesz.
Smacznego!


Ostatnio zmieniony przez Rose O'Brien dnia Nie Sty 28, 2024 11:48 pm, w całości zmieniany 1 raz

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptyPon Sty 22, 2024 11:47 pm

Wiadomość od: Róża

tak

zwłaszcza po tym jak mnie zostawiłeś

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptyPon Sty 22, 2024 11:55 pm

Wiadomość od: Róża

wyszedłeś, kiedy cię potrzebowałam

jak to nazwiesz?

nie potrzebuję niani

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptyWto Sty 23, 2024 12:04 am

Wiadomość od: Róża

on jest dziwny

wcale nie czuję się przy nim bezpiecznie

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptyWto Sty 23, 2024 12:14 am

Wiadomość od: Róża

nie, nie jesteś

źle mu z oczu patrzy

jest za spokojny

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptyWto Sty 23, 2024 12:25 am

Wiadomość od: Róża

nie, tacy są najgorsi

nigdy nie wiadomo czego się spodziewać...

jak dobrze się znacie?

ciągle coś do mnie mówi

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptyWto Sty 23, 2024 12:39 am

Wiadomość od: Róża

czyli?

nie chcę z nim rozmawiać

nie mam o czym

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptyWto Sty 23, 2024 12:49 am

Wiadomość od: Róża

świetna odpowiedź

on też jest... no wiesz?

nie

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptyWto Sty 23, 2024 12:57 am

Wiadomość od: Róża

szczerej

a wie o tobie?

to twój gość, nie mój:)

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptyWto Sty 23, 2024 1:07 am

Wiadomość od: Róża

ale wymijająco, co nie jest szczere

zawsze możesz wrócić i sam mu ją zrobić

jak tak bardzo ci zależy

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptyWto Sty 23, 2024 1:16 am

Wiadomość od: Róża

nie

nazwał się twoim kolegą

wszystkim kolegom mówisz kim jesteś?

i to po paru miesiącach?

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptyWto Sty 23, 2024 1:26 am

Wiadomość od: Róża

...a kim?

jak mogę być nieszczera pytając?

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptyWto Sty 23, 2024 1:41 am

Wiadomość od: Róża

nie odpowiadasz na moje pytanie

znowu

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptyWto Sty 23, 2024 1:47 am

Wiadomość od: Róża

chociaż raz?

miło

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptySro Sty 24, 2024 1:17 am

Wiadomość od: Róża

jesteś zajęty czy celowo ignorujesz moją wiadomość?

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptySro Sty 24, 2024 1:25 am

Wiadomość od: Róża

które konkretnie?

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptySro Sty 24, 2024 1:40 am

Wiadomość od: Róża

Po prostu

Zostawiasz mnie z osobą, o której nic nie wiem. To normalne, ze probuje dowiedzieć się kim jest.

Nie wiem co mam myśleć o nim i o tym. I o tamtym. O wszystkim...

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptySro Sty 24, 2024 1:59 am

Wiadomość od: Róża

zmierzałam...

po prostu chyba nie jest tylko kolegą?

skoro znasz go parę miesięcy i już mu ufasz... nie wiem

Napisz odpowiedź...

Rose O'Brien
Rose O'Brien
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 EmptySro Sty 24, 2024 2:13 am

Wiadomość od: Róża

chcę

bo już nic z tego nie rozumiem...

Napisz odpowiedź...

Sponsored content
Telefon Savy  - Page 5 Empty

PisanieTemat: Re: Telefon Savy    Telefon Savy  - Page 5 Empty


 
Telefon Savy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 5 z 6Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Telefon Róży
» Messenger Savy
» Telefon do szamana
» Neil Gia Telefon
» Telefon Dimy

Skocz do: